שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

שיטת Starting Strength היא שיטה בינלאומית שנמצאה כשיטה האפקטיבית ביותר לחיזוק פיזי של הגוף בקרב כלל האוכלוסייה, ובמיוחד בקרב נשים וגברים בני 40+. ניתן לקבל מידע נוסף בספר  The Barbell Prescription, שנכתב במיוחד על אימוני כוח בשיטת Starting Strength לאוכלוסייה של גילאי 40+.

כבר לאחר חודש-חודשיים של אימונים נראה שיפור משמעותי בחוזק הפיזי, והוא יבוא לידי ביטוי בעיקר בכוח שאנו מסוגלים לייצר. ניתן יהיה לזהות עלייה במסת השריר, ולרוב בירידה של מספר קילוגרמים במשקל הגוף (משתנה בין מתאמן למתאמן). אימוני כוח לנשים ולגברים מובילים ליציבה טובה משמעותית. האופן שבו נחזיק את הגוף תשתנה ולמתבוננים מהצד הדבר יהיה ניכר לעין.  ככלל ניתן יהיה לצפות לעמידה זקופה יותר, ליציבות רבה יותר ולהרגשה טובה יותר בגוף. קרא בהרחבה על יתרונות השיטה

המיתוס שאומר שכאשר אישה מרימה משקולות היא "מתנפחת" והופכת לשרירנית בצורה לא מחמיאה מנותק מהמציאות. ההשקעה שאישה צריכה לעשות כדי להפוך ל"שרירנית" היא גדולה לאין שיעור ממה שמקובל לחשוב, ולרוב כרוכה בשימוש בסטרואידים. מנגד, אישה שבזכות אימוני כוח התחזקה ומחזיקה את הגוף שלה בצורה זקופה ונאה, עשויה לקבל תגובות כגון "את נראית מעולה, רואים שהתחלת להתאמן" והכל בזכות הגוף המהודק והמרשים יותר.

לא ניתן לקיים אימון כוח בבית המתאמן. התרגילים הספציפיים על פי השיטה מבוצעים בעזרת ציוד ייעודי, המאפשר להתחיל בצורה מבוקרת ככל שנדרש ולהתקדם בצורה הדרגתית ובטוחה. בדרך זו, ההשגחה מלאה וניתן להימנע מפציעות. האימונים מתקיימים במכון כושר ייעודי עם הציוד המתאים והתנאים האופטימליים לביצוע התרגילים.

זוהי אמירה שיש לבחון לעומק. אמנם ישנם מקרים ייחודיים, כמו בתקופה הראשונית לאחר ניתוח או שבר כלשהו, בה אין להרים משקל כלל אולם במקרים רבים הבסיס של האמירה רעוע. כולנו הרי "מרימים משקולות" בכל פעם שאנחנו נושאים את המחשב הנייד בתיק, את שקית הקניות מהסופר, או את הילד מהסלון למיטה. אימונים עם משקולות, כאשר מבוצעים בצורה בטיחותית ומבוקרת כפי שמתואר לפרטי פרטים במודל הדקדקני של Starting Strength, נותנים לגוף את הגירוי שהוא צריך בשביל להתחזק בתוך דפוסי התנועה הכי טבעיים שלו, בסביבת מעבדה בטוחה ומבוקרת, גם אם זה אומר להרים משקולת של קילו אחד. כך אנו מתחזקים והופכים את הפעולות היומיומיות לקלות יותר ובטוחות יותר.

כאבים במערכת השלד-שריר, כמו למשל כאבי גב, נובעים מסיבות שונות ומגוונות, אך הפתרון שלהם כמעט תמיד זהה. עלינו לחזק את הגב. נקודה. כל אורטופד יחזור וידגיש זאת בפני המטופל. מה שמיוחד בשיטת Starting Strength זו הדרך שבה אנו מחזקים את הגב – אנו משתמשים בתרגילים שמפעילים את כל הגוף כיחידה אחת, בהתחלה במשקל נמוך עד כדי אפסי אם צריך, ובהדרגה מבוקרת מעלים את מידת ההתנגדות תחת דפוס תנועה נכון ומדויק, ומבלי להסתכן בפציעות מיותרות. מאוד נפוץ שכאבים שונים פשוט עוברים אחרי חודש-חודשיים של אימונים נכונים, כמו שמדווחים מתאמנים רבים.

כיום יש בעולם 125 מאמנים מוסמכים, רובם המוחץ בארה"ב, ורק אחד בישראל. השיטה והמודל אינם סוד שמור, והם מתוארים לפרטי פרטים ברב המכר, Starting Strength Basic Barbell Training, 3rd Edition מאת Mark Rippetoe. ניתן להתאמן בשיטה בכל מקום שיש בו את הציוד הייעודי הנדרש. עם זאת, מאחר שהמודל מורכב, והיכולת שלנו כמתאמנים לבקר את הטכניקה של עצמנו כה נמוכה, אין תחליף ללמידת הטכניקה של ביצוע התרגילים באופן בטיחותי ויעיל ממאמן Starting Strength מוסמך, במיוחד בחודשים הראשונים.

Zohar_mamlitzim_INT_FAQpage

הגעתי עם כאבים בברך שהגבילו אותי בהליכות וביום יום, ובמהרה הכאב פסק ומשם המשכנו להתחזק עוד ועוד.
אנו מתאמנים בסטודיו פרטי, בקבוצה קטנה, ללא לחץ ועומס.
האימונים מוקפדים ומוסברים, והתוצאות בהתאם. מאוד מומלץ.

ערן, 47

in-page-qoute-line

שוקלים להתאמן איתנו? מה דעתכם על פגישת ייעוץ טלפונית?

השאירו פרטים כדי שנוכל לתאם מועד לשיחה